آغاز پیش ثبت نام پایه هفتم سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۰  
 
 
اطلاعیه پذیرش اولیه پایه هفتم دبیرستان دوره اول متوسطه  پسرانه امام رضا علیه السلام واحد 3 سال تحصیلی 1401-1400
 

پس از گذشت بیش از سه دهه ازآغاز فعالیت مدارس امام رضا علیه السلام و ارائه خدمات آموزشی و تربیتی خاص و ویژه این مدارس ،اینک و در آستانه چهل و دو سالگی انقلاب اسلامی ایران، در پرتو تجربههای آموزشی- تربیتی این دوره ،ضرورت بازنگری در رویکرد تربیتی جامعه ایران امری بدیهی است. در این راستا تدوین سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران )در سال 1390( مسیری را برای تحول راهبری جریان تربیت در جامعه )مبتنی بر نیازها و شرایط دنیای معاصر( فراهم نموده است. بنیاد فرهنگی رضوی با بهره گیری از نظرات اندیشمندان و اساتید حوزه تعلیم و تربیت و استناد به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ،تلاشی را برای کیفیتبخشی به فعالیتها و برنامههای تربیتی و آموزشی مدارس تحت پوشش خود، در راستای نیل به اهداف ساحت های 6 گانه )اعتقادی- عبادی - اخلاقی؛ اجتماعی- سیاسی؛ زیبا شناختی- هنری؛ زیستی- بدنی؛ اقتصادی -حرفه ای و علمی - فناوری( اقداماتی را آغاز نموده است. در این راستا شعار مبنایی بنیاد فرهنگی رضوی برای مدارس امام رضاعلیهالسلام عبارتست از:

«توانمند شدن برای زیست مومنانه و انقلابی در دنیای معاصر»

با توجه به این تغییرات معنادار در برخی از دوره های تحصیلی (بالاخص پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی) انتخاب آگاهانه ی مدارس امام رضا علیه السلام از سوی والدین و همراهی و همدلی اولیای محترم در طی سال تحصیلی امری بسیار مهم است. با عنایت به اینکه بعضا برخی نگاه های سنتی به مقوله تربیت و آموزش می تواند مانع مهمی برای رسیدن به اهداف بنیاد فرهنگی رضوی باشد لذا از اولیای محترم تقاضا می شود با دقت رویکرد آموزشی مورد نظر بنیاد فرهنگی رضوی )حفظ نشاط دوره کودکی، مهارتیابی برای استفاده از آموختهها در موقعیتهای عملی؛ پرورش ویژگیهایی چون: حس پرسشگری، روحیه سختکوشی، توسعه قدرت ارتباط موثر و ...؛ فهم مسائل دینی و اخلاقی در بستر تجربههای واقعی زندگی و توسعه حس خوشایند به سرمایههای انقلاب اسلامی( را رصد نموده و چنانچه با اهداف مورد نظر خود همسو و هم راستا می بینند نسبت به انتخاب این مدارس اقدام فرمایند .

شرايط اختصاصي دانش آموز :

۱ - دارا بودن تمام ضوابط و دستورالعمل های ثبت نامی آموزش و پرورش و بنیاد فرهنگی رضوی. 
۲- دانش آموزان واجد شرایط عمومی به شرط داشتن کارنامه تحصیلی تربیتی پایه پنجم در نوبت اول و دوم و نوبت اول پایه ششم ابتدایی با درجه خیلی خوب در همه دروس وشایستگی های عمومی .
۳-  احراز صلاحیت های لازم برابر نظر گروه پذیرش.
مراحل لازم برای پذيرش اولیه :
1 . تکمیل فرم اینترنتی پذیرش اولیه و پرداخت آنلاین هزینه مربوطه فقط از طریق سامانه پیش ثبت نام اینترنتی بنیاد فرهنگی رضوی – مدارس امام رضا )ع( که رأس ساعت 8 صبح روز یکشنبه 10 / 12 / 1399 آغاز گردیده و تا ساعت 24 روز پنج شنبه 28 / 12 / 1399 ادامه خواهد داشت .
تبصره الف: بدیهی است پس از اتمام مهلت و زمان تعیین شده، امکان پذیرش اولیه دانش آموزان میسر نخواهد بود.
تبصره ب: جهت ثبت اطلاعات اولیه داوطلب و دریافت کد رهگیری، پرداخت هزینه مربوطه )که فقط از طریق درگاه اینترنتی و با داشتن رمز دوم کارت بانکی مقدور است( الزامی میباشد. این هزینه بابت تشکیل پرونده درخواست اولیه و بررسی اطلاعات داوطلب بوده و غیرقابل استرداد میباشد.
2 . پس از بررسی اطلاعات اولیه داوطلب و در صورت رسیدن به حداقل امتیاز مجاز، دانشآموز به همراه والدین خود، موظف به حضور در اردوی تعاملی- تربیتی نیمروزه میباشد )زمان، مکان و شرایط شرکت در این اردو به متقاضیان واجد شرایط متعاقباً اعلام میگردد.

تذکر بسیار مهم :
پذیرش اولیه هیچگونه حقی را جهت ثبت نام قطعی برای متقاضی ایجاد نمیکند وثبت نام قطعی پس از بررسی شرایط اختصاصی داوطلبین صورت خواهد گرفت.
نشانی سایت آموزشگاه جهت اطلاع رسانی :
http://3.bonyadfarhangi.aqr.ir
آدرس آموزشگاه :
بلوار شهید دستغیب – فرهاد 24
شماره تلفن های آموزشگاه
37624201 – 37680081
 
   
 
 
نقشه سایت